Zalety modułowych nawierzchni sportowych
Zalety modułowych nawierzchni sportowych

Zalety modułowych nawierzchni sportowych

Odkryj najważniejsze korzyści modułowych nawierzchni sportowych:

  • Uniwersalność – tego rodzaju nawierzchnie sprawdzą się świetnie do budowy boisk dla różnego rodzaju dyscyplin sportowych - od koszykówki aż po siatkówkę czy piłkę nożną.
  • Wytrzymałość i solidność konstrukcji – nawierzchnie modułowe charakteryzują się wytrzymałą konstrukcją i wysoką odpornością na działanie czynników atmosferycznych.
  • Elastyczność w wymianie modułów w przypadku uszkodzeń – kolejną zaletą jest możliwość bezproblemowej wymiany modułów, jeśli dojdzie do jakichkolwiek uszkodzeń nawierzchni.
  • Łatwość montażu i demontażu nawierzchni – jedną z największych zalet tego rodzaju nawierzchni jest to, że możesz je łatwo zamontować i zdemontować.
  • Bezproblemowa pielęgnacja nawierzchni sportowej – dbałość o utrzymanie nawierzchni w dobrym stanie nie wymaga specjalistycznych narzędzi ani sprzętu. Warto skorzystać z odkurzacza lub dmuchawy, które ułatwią pozbycie się zanieczyszczeń.

Modułowe nawierzchnie – uniwersalna konstrukcja na Twoje potrzeby

Nawierzchnie sportowe modułowe doskonale sprawdzą się do budowy różnego rodzaju boisk sportowych, które są przeznaczone dla zróżnicowanych dyscyplin sportowych. Ich największym atutem jest uniwersalne zastosowanie, łatwość w czyszczeniu i utrzymaniu, a także świetny stosunek jakości do ceny.

Jak przebiega montaż nawierzchni modułowych?

Montaż nawierzchni modułowych powinien być realizowany podczas odpowiednich warunków atmosferycznych. Wymaga najpierw przygotowania odpowiedniego podłoża. W tym celu wykonuje się podbudowę przepuszczalną lub nieprzepuszczalną. Podbudowa przepuszczalna wykonana jest z pospółki i kruszywa oraz z samonośnej warstwy amortyzującej. Podbudowa nieprzepuszczalna to beton, asfalt lub kostka brukowa o odpowiednim spadku. Boisko można rozłożyć także na zniszczonym boisku betonowym, asfaltowym lub poliuretanowym. Podczas montażu nawierzchni warto stosować się do instrukcji producenta. Montaż jest prosty i intuicyjny polegający na właściwym połączeniu ze sobą poszczególnych modułów.

Nawierzchnie sportowe – trwałość na lata

Nawierzchnie sportowe modułowe SPEED sport są tak skonstruowane, że zapewniają solidność konstrukcji nawet przez wiele lat. Ich modułowa budowa pozwala na łatwy demontaż i wymianę zużytych modułów, co daje dużą elastyczność i jest doceniane przez klientów.

Jak wygląda pielęgnacja nawierzchni modułowych?

Pielęgnacja nawierzchni modułowych powinna być przeprowadzana regularnie, by zachować nawierzchnię w dobrym stanie. Dobrze utrzymana nawierzchnia modułowa gwarantuje bezpieczeństwo ludziom podczas uprawiania sportów.

Pielęgnacja w zasadzie polega na bieżącym usuwaniu narastającej roślinności i pozbywaniu się wszelkich zanieczyszczeń w postaci nawiewanych liści czy piasku. Ponadto warto regularnie analizować stan techniczny nawierzchni, by w razie potrzeby podjąć niezbędne naprawy. Jest to istotne ze względu na zachowanie długiej żywotności boiska i bezpieczeństwa gry.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl